Ook dit jaar staan we in Rossum stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op maandag 4 mei begint de Dodenherdenking om 18.30 uur in de H. Plechelmuskerk.
De herdenking vindt plaats voorafgaand aan de Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam, die om 20.00 uur wordt gehouden.
Bijeenkomst in de kerk
We starten met een korte bijeenkomst in de kerk. Daarbij zijn ook de kinderen van basisschool De Kerkewei en Scouting Rossum aanwezig. Muziekvereniging Sint Henricus zorgt voor de muzikale begeleiding.
Tijdens deze bijeenkomst staan we stil bij de oorlogsslachtoffers en hun verhalen.
Naar het kerkhof en monument
Na afloop gaan we samen naar het kerkhof. Daar worden bloemen gelegd bij de graven van de slachtoffers en worden korte teksten uitgesproken.
De herdenking wordt afgesloten bij het monument op het plein. Hier leggen we een krans ter nagedachtenis aan hen die hun leven gaven voor onze vrijheid.
Kinderen uit groep 8 lezen een tekst voor met als thema ‘De geschiedenis leren begrijpen’. Aansluitend speelt St. Henricus het Wilhelmus.
Iedereen welkom
Iedereen is van harte welkom om bij deze herdenking aanwezig te zijn. Neem gerust ook uw kinderen mee.
Samen herdenken we. Samen houden we de herinnering levend.
De bijeenkomst in de kerk (niet op het kerkhof) is ook live te volgen via de livestream. Klik hier.





